یک زن مسلمان ‌شده آلمانی: حجاب ‌امنیت و آرامش زنان را فراهم می‌کند‌

یک زن مسلمان ‌شده آلمانی:
حجاب ‌امنیت و آرامش زنان را فراهم می‌کند‌

 یک زن مسلمان‌ شده آلمانی گفت: حجاب نه تنها عاملی بازدارنده برای زنان نیست، بلکه زمینه رشد و تعالی زنان را در نهایت امنیت و آرامش فراهم می‌کند.


وجیهه افشار : حجاب نه تنها عاملی بازدارنده برای زنان نیست، بلکه زمینه رشد و تعالی زنان را در نهایت امنیت و آرامش فراهم می‌کند.
وی یادآور شد: زنان باید نسبت به حفظ کامل حجاب شناخت دقیق و بیشتری داشته باشند و فلسفه آن را بدانند.
این زن مسلمان آلمانی با بیان اینکه حفظ حجاب نیازمند تبیین فرهنگی آن در جامعه است، تصریح کرد: حجاب هیچ‌گاه با اجبار و اکراه در جامعه محقق نمی‌شود.
افشار ادامه داد: بنابراین تحقق کامل حجاب نیازمند تشریح و بیان اصول و ماهیت آن است تا از سوی بانوان به صورت قلبی و عمیق مورد پذیرش قرار گیرد.
وی با اشاره به ضرورت کامل‌بودن حجاب، تصریح کرد: حجاب به عنوان یکی از عوامل بازدارنده از ناهنجاری‌های اجتماعی و اخلاقی مورد تاکید دین اسلام است.
وی با بیان اینکه تنها حجاب کامل است که می‌تواند زنان را از آسیب‌های احتمالی حفظ کند، اظهار داشت:‌ بدحجابی دارای همان تبعات بی‌حجابی است که تاثیرات نامطلوبی در جامعه ایجاد خواهد کرد.
وی ادامه داد: حجاب برای بانوانی که با علاقه،‌‌ عشق و آگاهی دقیق نسبت به این اصل دینی مقید باشند می‌تواند مصونیت ایجاد کند و نیز آزادی عمل را برای فعالیت‌های اجتماعی آنها ‌مهیا کند.
این زن مسلمان آلمانی بدحجابی برخی بانوان مسلمان را ناشی از عدم آگاهی و شناخت کامل از این اصل دانست و افزود: اجبار بر رعایت حجاب و پوشش اسلامی باعث شده تا نه تنها حجاب رعایت نشود، بلکه با رواج بدحجابی، این اصل اسلامی نیز تحقیر شود.
افشار ادامه داد: حجاب زن تعیین‌کننده نوع برخورد مردان با آنان است و اصولا مردان با زنان محجبه که خود نوعی القاکننده مرزهای شخصی و عدم تمایل به تماس‌های نزدیک با مردان است، رفتار مودبانه‌تری دارند.
این بانوی غیرایرانی که از مسیحیت به اسلام مشرف شده است، افزود: تعیین محدوده‌های روابط میان زن و مرد باعث می‌شود تا شخصیت انسانی و معنوی زنان بیش از جنبه جسمی و فیزیکی آنان ارزش یابد.
وی خاطرنشان کرد: بی‌حجابی موجب تحریک مردان می‌شود؛ بنابراین برای تامین امنیت بیشتر در جامعه، بر زنان لازم است تا زیبایی‌های خود را از دید مردان بپوشانند تا زمینه آسایش آنها و جامعه فراهم شود.
/ 1 نظر / 5 بازدید