مصاحبه خواندنی با مقام معظم رهبری در مورد حواشی دولت نهم و دهم

مصاحبه خواندنی با مقام معظم رهبری در مورد حواشی دولت نهم و دهم

بسم الله الرحمن الرحیم

با توجه به اهمیت مسائل مطرح شده در یکی دوسال اخیر حول اظهارات دولتمردان محترم و بخصوص مهندس مشایی که حملات صورت گرفته به ایشان در این مدت به خوبی فرصتی جهت فراموشی محاکمه فتنه گران- نقد و بررسی خواص بی بصیرت و ساکت در فتنه۸۸- فعالیت پیدا و پنهان جریانات ساکت و بی بصیرت در فتنه۸۸ همچون قالیباف و علی لاریجانی برای انتخابات مجلس نهم و ریاست جمهوری یازدهم و... جندین مساله اصلی و مهم شده است، و با عنایت به اینکه برخی از منتقدین خود را پیرو ولایت فقیه می دانند بر آن شدیم در مصاحبه ای با رهبر معظم انقلابمان به پاسخ مناسبی برای این مسائل برسیم تا تکلیف خود را به عنوان یک مدافع ولایت بشناسیم.

رهبر انقلاب در این مصاحبه با سعه صدر به سوالات پاسخ شفاف دادند و همگان را به وحدت در سایه حفظ اصول دعوت نمودند.

سوال اول: مهندس مشایی با اظهارات خود در مورد مردم ساکن در سرزمینهای اشغالی عملا نشان داد که جاسوس بیگانه و عامل نفوذی کودتای مخملی و مهره بیگانه است و حتی یکی از عمارهایی که شدیدا خود را ولایی می داند( حسین شریعتمداری) ایشان را خدمتگزار اسرائیل و مهره کودتای مخملی نامید. نظر شما با توجه به فصل الخطاب بودن ولایت فقیه عرصه کلان سیاست ایران چیست؟ چه توصیه ای به دوستان انقلاب و دلسوزان و منتقدان دارید؟

پاسخ رهبر انقلاب= «دو سه مساله کوچک و کم اهمیتی که وجود دارد و از اینها سعی می‌شود برای التهاب استفاده شود را عرض می‌کنم برای اینکه درب گفتگوها بسته شود. یک نفر پیدا می‌شود درباره مردمی که در اسرائیل زندگی می‌کنند یک اظهار نظر می‌کند، البته این اظهار نظر، اظهار نظر غلطی است. اینکه گفته شود ما با مردم اسرائیل هم مثل مردم دیگر دنیا دوستیم این حرف درستی نیست، حرف غیرمنطقی است ... حالا کسی حرفی میزند اشتباه ، عکس العملیهایی هم در مقابل آن نشان داده میشود. خوب مساله را باید تمام کرد. اینکه یک روز یک نفر از این طرف بگوید، یکی از آن طرف بگوید، یکی اینجور استدلال کند، یکی از آن طرف حرف بزند، این درست نیست، این التهاب آفرینی است؛ حرفی بود گفته شد و اشتباه بود و تمام. موضع جمهوری اسلامی و موضع دولت جمهوری اسلامی هم این نیست ... خوب این حرف خطایی بود، حرف درستی نبود. این را نباید وسیله التهاب قرار داد. من خواهش میکنم از همه، اینجور مسائل کوچک و مسائل جزئی را، حرفی بر زبان کسی جاری میشود، مطلبی گفته میشود، این را وسیلهای قرار ندهند برای اینکه مدتی جریان سازی و مساله آفرینی بشود در سر تا سر کشور، یک عده موافق یک عده مخالف سر قضیه ای پوچ، خوب موضع نظام مشخص است، تمام شد».

 خطبه های نماز جمعه مورخه ۲۹ شهریور ۱۳۸۷

 سوال دوم: این روزها و بعد از استعفای آقای مشایی از سمت معاونت اول ریاست جمهوری با حکم حکومتی جنابعالی، عمارهایی مانند آقایان علی زاکانی رییس ستاد دکتر قالیباف در انتخابات ۸۴- آقای صفار هرندی و آقای احمد توکلی مشاور محمد خاتمی و مبتکر تئوری « ارائه نسخه ایرانی از تجربه بشری» در سال ۸۴ در هر کوی و برزن اعلام می کنند که جنابعالی فرمودید مهندس مشایی صلاحیت هیچ پست و سمتی را ندارند و باید از سیستم دولت کنار گذاشته شوند؟. آیا این انتصاب سخنان تایید می شود؟. نظر جنابعالی به عنوان فصل الخطاب برای ملت ایران و اهالی رسانه و منتقدان چیست؟

پاسخ رهبر انقلاب= «رد دیگران، طرد دیگران، به طور مطلق در سر مسائل درجه‏ى دو، مصلحت نیست. امروز ملت ایران، یک ملت یکپارچه است؛ یک ملت متحد است؛ این اتحاد را باید قدر دانست. ایجاد اختلاف نباید کرد. من مى‏بینم تو همین قضایاى سه چهار روز اخیر باز بعضى‏ها هى میخواهند اختلافها و شکافها را بیشتر کنند؛ نه، نباید اختلاف به وجود بیاید؛ همه با هم برادرند، همه با هم همکارى باید بکنند؛ همه باید براى ساختن کشور به یکدیگر کمک بکنند. به کسى نباید بیهوده تهمت زد؛ کسى را نباید به خاطر یک امر، از همه‏ى آن چیزهائى که صلاحیت محسوب میشود، انسان او را نفى بکند. با انصاف باید بود؛ با انصاف باید عمل کرد؛ با انصاف باید حرف زد. خداى متعال در مورد دشمنان میگوید: «و لا یجرمنّکم شنآن قوم على الّا تعدلوا اعدلوا هو اقرب للتّقوى»؛ اگر با کسى دشمنید، این دشمنى موجب نشود که نسبت به او بى‏انصافى کنید، بى‏عدالتى کنید؛ حتّى نسبت به دشمن؛ حالا آن که دشمن هم نیست. بى‏عدالتى‏ها را همه کنار بگذارند؛ بى‏انصافى‏ها را همه کنار بگذارند؛ همه در زیر پرچم نظام اسلامى و جمهورى اسلامى جمع بشوند؛ اصولى وجود دارد، به آن اصول همه پابندى خودشان را اعلام بکنند. در کنار هم باشند، اختلاف سلیقه هم باشد. چه اشکال دارد؟ همیشه اختلاف سلیقه بوده. در دورانهاى مختلف هر جائى که این اختلاف سلیقه‏ ها و اختلاف برداشتها با هواى نفس انسان مخلوط شد، کار خراب میشود. هواى نفس را باید خیلى ملاحظه کرد. به خودمان در فریب خوردن از هواى نفس سوءظن داشته باشیم. نگاه کنیم ببینیم کجا نفس است و هواى‏هاى نفسانى ماست؛ کجا نه، واقعاً احساس تکلیف است؛ و در احساس تکلیف هم دقت بکنیم که قدم از دایره‏ى تکلیف آنطرف‏تر نباید گذاشت؛ زیاده‏روى نباید کرد. آن وقت لطف خدا با ماست. همچنانى که تا امروز به فضل الهى، به حول و قوه‏ى الهى، لطف الهى با ملت ایران بوده است؛ بعد از این هم ان‏شاءاللَّه خواهد بود».

 دیدار با جمعی از قاریان قرآن در مورخه 3/5/1388(روز شنبه – فردای کناره گیری مشایی از مسئولیت معاون اولی و موافقت احمدی نژاد با آن و همچنین انتصاب مشایی به عنوان "مشاور و رییس دفتر رییس جمهور")

سوال سوم: این روزها از تریبونهای مختلف شاهد این هستیم که عده ای از دلسوزان نظام و انقلاب مرتبا از خطر نفوذ ملی گرایی- باستان گرایی- تفکرات ماسونی و فراماسونری- قرار دادن ایران در مقابل اسلام- تفکرات اومانیستی- حذف اسلام و... در دولت و توسط شخص خاصی صحبت می کنند. با توجه به اشراف جنابعالی بر کلیه مسائل کشور و فصل الخطاب بودن ولایت فقیه برای همه دلسوزان نظام در عرصه کلان مسائل کشور، تحلیل و نظر جنابعالی از مباحث مطروحه چیست؟

پاسخ رهبر انقلاب= « وحالا مثلاً فرض کنید همین مسئله ایرانی گری و اینها که آن روز اشاره فرمودید. من واقعاَ نفهمیدم که اینها حقیقتاً دنبال اینند که حالا یک چیزی را در مقابل اسلام علم کنند. اما اینکه اینها واقعاً می خواهند یک مکتب ایرانی در مقابل مکتب اسلام علم کنند ، من واقعاً این را نمی فهمم. با ملاحظه قراین گوناگون در کارهای این ها، این بدست نمی آید. حالا یک جاهایی ممکن است اشتباه کنند، اشتباه هم می کنند؛ اینجوری نیست».

دیدار معظم له با اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در تاریخ ۶آبان ۱۳۸۹

سوال چهارم: این روزها در هر رسانه ها و مطبوعات شاهد موضع گیری بسیاری از سیاسیون و روحانیون و... در مورد عید نوروز و جشن نوروز هستیم  و آنها نیز به شدت به این عید باستانی حمله می کنند و آن را سنت غلط کافران- مشرکین و... می دانند که به هیچ وجه مورد تایید بزرگان دین و ائمه اطهار نیست. نظر جنابعالی به عنوان فصل الخطاب به این عزیزان چیست؟

عید نوروز یک عید شرقى و حامل ارزشهاى برجسته و ممتازى است. در واقع عید نوروز یک نماد است؛ نماد نوآورى و طراوت و جوانى و نشاط، همچنین نماد مهربانى و محبت به یکدیگر، سرکشىِ برادران از یکدیگر، محبت خانواده‌هاى خویشاوند به یکدیگر، محکم کردن روابط دوستى و مهربانى میان دوستان، آشنایان و زدودن کینه‌ها؛ چون بهار مظهر طراوت است، مظهر نشاط است و همه‌ى این معانى در واقع در بهار وجود دارد. و این یک امتیاز است براى ملتهاى ما که نوروز را آغاز سال نوِ خودشان قرار دادند، مبدأ تاریخ قرار دادند؛ به خاطر اینکه حامل این معانى برجسته است.

این جشن یک جشن ملى است؛ جزو اعیاد دینى نیست؛ لکن از سوى بزرگان شرع مقدس ما هم، نوروز مورد تأیید قرار گرفته. ما روایات متعددى داریم که در آنها از نوروز تجلیل شده و روز نوروز گرامى داشته شده. این موجب شده است که نوروز وسیله‌اى بشود براى اظهار عبودیت انسانها در مقابل پروردگار و تواضع ما در مقابل پروردگار. در واقع فرصتى است براى اینکه انسان دل خود را با یاد خدا هم طراوت ببخشد.
امسال هم، اینکه نوروز به عنوان یک جشن بین‌المللى ثبت شد، این حسن بزرگ را داشت و دارد که این نوعى هدیه‌ى ملتهاى ما به ملتهاى جهان و به ملتهاى غربى و انتقال این فرهنگ به آنهاست. اگرچه متأسفانه عادت بر این شده که همیشه جریان فرهنگى از آن طرف باشد. آنها عادت کردند فرهنگ خودشان را به کشورهاى ما و کشورهاى شرق صادر کنند؛ لکن مشرق سرشار و لبالب از ارزشهاى والاى فرهنگى است؛ چه بهتر که بشود اینها را صادر کرد؛ بشود به دنیا اینها را هدیه داد. ملتهاى شرقى خیلى ارزشهاى برجسته و ممتازى را در طول تاریخ در خودشان داشته‌اند و این فرصت باید به وجود بیاید که اینها را هدیه کنند به ملتهاى عالم؛ و این یکى از آن مناسبتهاست.
من این گردهمائى‌اى که امسال دوستان عزیز ما، برادران خوب ما در تهران تشکیل دادید - به همت دولت محترم و رئیس جمهور محترم ما، جناب آقاى دکتر احمدى‌نژاد - از این جهت هم بسیار گرامى میدارم که این یک وسیله‌اى است براى هر چه نزدیک‌تر کردن دولتهاى این منطقه و ملتهاى این منطقه به یکدیگر.

بیانات معظم له در دیدار با روسای جمهور شرکت کننده در جشن جهانی نوروز ۷ فروردین ۱۳۸۹

سوال پنجم: این روزها به شدت در جلسات عمومی و خصوصی و نیز رسانه هایی مانند جهان نیوز- کیهان- الف- جوان و... نیز جلسات محفلی تشکلها و نهادهای.... مطرح می شود که آقای احمدی نژاد خودش در خط ولایت است اما برخی دولتمردان در خط ولایت نیستند و به نوعی دوگانگی وجود دارد. این سخنان باعث سردرگمی معدودی از نیروهای ارزشی و جوانان شده است. نظر جنابعالی در این مورد چیست؟

پاسخ رهبر انقلاب= بنده از همه دولت‌ها حمایت کرده‌ام ولی این دولت با دولت‌های گذشته تفاوت دارد و فرق اساسی در این است که تلاش نمی کنند حاکمیت دوگانه درست کند “. در گذشته حرف دشمن القای حاکمیت دوگانه بود و در برخی ادوار هم برخی افراد دنبال القای این وضعیت در کشور بودند که دولت و مجلس در مقابل ولایت فقیه که محور نظام است، قرار دارد ولی الان اینگونه نیست “. “در شرایط کنونی اختلاف نظر هست و من هم برخی مسائل را قبول ندارم اما الان اگر رهبری چیزی بگوید، رئیس جمهور می‌پذیرد و به آن عمل می‌کند ”. "دولتمردان فعلی حرف حق و حرف نظام و حرف انقلاب را می‌زنند و جای نگرانی نیست ".  در دولت نهم و دهم -از وقتی که آقای احمدی نژاد آمده- بحث حاکمیت دوگانه نیست؛ حاکمیت یگانه است؛ یعنی دولت و رهبری و تشکیلات درامتداد یک خط قرار دارند». این را من جازما و قطعا به شما عرض می کنم».    دیدار معظم له با اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ۶ آبان ۱۳۸۹

سوال ششم : آیا این درست است که مسئولان دولت نهم و دهم و شخص رییس جمهور نسبت به مساله حجاب و بی عفتی در جامعه بی توجه است؟. چون ما این سخنان را از برخی دوستان انقلاب و دلسوزان شنیده ایم.

پاسخ رهبر انقلاب=یکی از دوستان مسئله حجاب و عفاف را مطرح کرد و حرف‌های او تعریض به بی ‌توجهی برخی مسئولان نسبت به حجاب فقهی بود که آقا فرمودند “من این مطلب را قبول ندارم؛ مسئولان امروز همه حجاب فقهی را قبول دارند ولی اختلاف سلیقه در تاکتیک‌هاست “.  “فرضا دختری که حجاب کاملی ندارد اما شب قدر یا در مجلس دعای کمیل شرکت و به درگاه خداوند تضرع می‌کند و یا در راهپیمایی ۲۲ بهمن تصویر امام را می‌گیرد، نمی‌توان گفت که بی‌دین است بلکه نمی‌داند حجاب اسلامی چیست که باید او را توجیه کرد. باید در باب حجاب کتاب نوشت و از طرق مختلف مانند فیلم‌های تلویزیونی حجاب را تبیین و افراد ناآگاه را ارشاد کرد “.  دیدار معظم له با اعضای جامعه مدرسین ۶ آبان ۱۳۸۹

الان در کشور شایع شده است که رییس جمهور در قضیه استعفای وزیر اطلاعات با جنابعالی به شدت دچار اختلاف شده است و می خواهد خط خود را از شما جدا کند. ضمن اینکه دست پنهان برخی دولتمردان در این قضیه مشاهده شده و آنها می خواهند در این جدایی نقش آفرینی کنند. نظر جنابعالی در این زمینه چیست؟

شما ببینید در همین پنج شش روز گذشته سر یک قضیه‌اى که آنچنان هم از اهمیت بالائى برخوردار نبود - سر مسئله‌ى اطلاعات و امثال اینها - چه جنجالى در دنیا راه انداختند. تحلیلها را بردند به این سمت که بله، در داخل نظام جمهورى اسلامى شکاف ایجاد شده است، حاکمیت دوگانه شده است، رئیس جمهور حرف رهبرى را گوش نکرده است! دستگاه‌هاى تبلیغاتىِ خودشان را از این حرفهاى سست و بى‌پایه پر کردند. عرض من به عناصر داخلى، به مردم دلسوز، به برادران و خواهرانى که در داخل با مسائل تبلیغاتى سر و کار دارند، این است که سعى کنند به این آشفتگى کمک نکنند. این که تحلیل بگذارند، یکى از آن طرف، یکى از این طرف، این علیه آن، آن علیه این، براى هیچ و پوچ، چه لزومى دارد؟

سوال هفتم: این روزها به شدت شاهد رواج توهین و فحاشی به برخی مسئولان حکومتی و دولتی هستیم. متاسفانه جلسات مداحی و روضه ائمه اطهار به محل عقده گشایی و توهین و فحاشی تبدیل شده است و عزیزان مداح نیز خود را مداح بیت رهبری و حامی ولایت می دانند. از سویی دیگر در سایتهایی نظیر صراط نیوز- عماریون و... چندین و چند سایت و وبلاگ ارزشی و حامی ولایت شاهد عادی شدن توهین و تهمت به یکی از مسئولان دولتی هستیم. توهینهایی همچون: ابلیس- جادوگر- مشکل اخلاقی- یابو- الاغ علفخوار- عورت احمدی نژاد- ملعون یهودی زاده- مردک هرزه و... قطره ای از دریای توهینهای عمارنماها می باشد. با توجه به اینکه این افراد خود را منتصب به جنابعالی و حامی شما می دانند، نظر جنابعالی و توصیه شما به این رسانه ها و شخصیتها چیست؟

پاسخ رهبر انقلاب= فضای اهانت و هتک حرمت، مخالف اسلام، خلاف شرع و خلاف عقل سیاسی است و موجب خشم خداوند می شود. انتقاد، مخالفت و "بیان صریح و شجاعانه عقاید"  بدون اشکال است اما همة این مسائل باید بدور از "هتک حرمت و اهانت و فحاشی"، بیان شود تا اعصاب جامعه و آرامش مردم را بر هم نزند و همه در این زمینه مسئولند. پیام من به همه کسانی که حرف می زنند و یا در مطبوعات، وبلاگ ها و محیط های دیگر می نویسند این است که مخالفت کردن، رد کردن و محکوم کردن یک فکر سیاسی و دینی یک چیز است و ابتلای به رفتار غیر اخلاقی و دشنام و هتک حرمت چیز دیگر. من این مسائل غیر اخلاقی را قاطعانه و بطور کامل رد می کنم و نباید انجام شود. برخی جوانان با اخلاص، مؤمن و خوب، متأسفانه تصور میکنند اینگونه اقدامات وظیفه است اما این رفتارها، دقیقاً خلاف و عکس وظیفه است. از همه، بخصوص جوانان عزیز می خواهم که نگذارند فضای غیبت، تهمت، هتاکی و شکسته شدن حریم ها ادامه پیدا کند که اگر ادامه یابد مانند یک بیماری به همه چیز سرایت میکند. "رفتارهای غیر اخلاقی و توهین آمیز، مخالف مصلحت انقلاب و کشور است، موجب  اختلاف و دو دستگی می شود و به شکوه و عظمت نظام اسلامی ضربه می زند و به جوانان نصیحت می کنم کاملاً از آن خودداری کنند". دیدار معظم له با اعضای مجلس خبرگان در تاریخ ۱۹ اسفند۱۳۸۹
به عنوان آخرین سوال چه پیامی برای بزرگان نظام و خواص دلسوزی دارید که هر از چند گاهی در تریبونهای رسمی به اظهارات قابل تاملی در مورد دولت و دولتمردان می پردازند که باعث حیرت و سردرگمی عده ای از طیف ارزشی ملت می شود. این عزیزان خود را ولایتمدار می دانند و جنابعالی را به عنوان فصل الخطاب می شناسند.

پاسخ رهبر انقلاب= مواضع درست، بیان صحیح و پرهیز از تأثیرپذیری از خبرهای دروغ جزو وظایفی است که بزرگان باید به آن کاملاً توجه کنند. برخی افراد، خدمات و تلاشهای نظام، و زحمات شبانه‌روزی و مخلصانه مسئولان از جمله دولت مردان را با شنیدن یک خبر دروغ، زیر سؤال می برند که این رفتار هم خلاف است و باید از آن پرهیز شود. من به بزرگان هم نصیحتى بکنم. پیرها هم محتاج نصیحتند؛ آنها هم باید توجه کنند. مواضع درست گرفتن، حرف درست زدن، تحت تأثیر خبرهاى دروغ قرار نگرفتن، این هم وظیفه است. هزاران نفر در نظام اسلامى دارند محض رضاى خدا زحمت می­کشند و تلاش می­کنند و شب و روز خودشان را می­کُشند، براى اینکه طبق حرکت اسلامى یک کارى انجام بگیرد، نظام اداره شود، وظائفِ بسیار سنگین انجام بگیرد؛ اما انسان یک خبر دروغى را بشنود، بنا کند همه‌ اینها را زیر سؤال بردن - مسئولین دولتى را، دیگران را، دیگران را - این هم مصلحت نیست، این هم خلاف است. هم جوانها باید مراقبت کنند، هم پیرها باید مراقبت کنند.» «تحت تأثیر خبرهای دروغ قرار نگرفتن، انسان یک خبر دروغى را بشنود، بنا کند همه‌ى اینها­-­زحماتی که در این نظام و به همت دولت احمدی نژاد کشیده می­شود­- را زیر سؤال بردن، مسئولین دولتى را، دیگران را، دیگران را - این هم مصلحت نیست، این هم خلاف است.»

دیدار معظم له با اعضای مجلس خبرگان رهبری در تاریخ ۱۹ اسفند ۱۳۸۹

در پایان امیدواریم مدعیان راستین ولایت و ولایتمداری و نیز جوانان عزیز و رسانه های کشورمان این سخنان جنابعالی را مد نظر قرار داده و این سخنان شما را نقشه راه خود حساب کنند.

ماخذ :  پاتریوت

/ 2 نظر / 13 بازدید
آزاد

سلام دوست گرامی با یک مطلب جدید پیرامون کتاب " سه فنجان چای" به روز هستم . اگر فرصت داشتید ، خوشحال می شوم یک سری بزنید. پیروز باشید آدرس وبلاگ :http://blog.cheshmehregi.com

مصطفی نمازیان

بنام خدا با مطلبي تحت عنوان " مصاحبه خواندني با مقام معظم رهبري در مورد حواشي دولت نهم و دهم" بروزم. منتظر بازديد و نظردهي شما. پاسخ صريح مقام معظم رهبري به لجن پراكني هاي جريان انحرافي و تكفيري بر عليه دولت مردمي و تلاش مذبوحانه آنها جهت انشقاق در صفوف متحد ايرانيان. جانا روا نباشد خونريز را حمايت. يا علي وبلاگ ادواردو نیز به جرم حمایت از دولت ولایتمدار فیلتر شد تا سایتهای ضد انقلاب و ضد رهبری با خیال آسوده فعالیت کنند. تا ثابت شود دانست حق ماست!!!. ریییس جمهوری هیچگاه جایگاه افراد منحرف و چند پهلو نیست.