نامه آمریکا به ایران و تیرباران دو مأمور ربوده شده ناجا توسط گروه ریگی

تشدید بی اعتمادی در بحبوحه بررسی بسته 1+5
نامه آمریکا به ایران و تیرباران دو مأمور ربوده شده ناجا توسط گروه ریگی
آنانکه صدای آمریکا (voa) را دلسوز این مردم میدانستند بشناسید دشمنانتان را، از خواب برخیزید
زیرا با این اقدامات تروریستی، این نگاه در ایران ایجاد می شود که چگونه می توان به کشوری اعتماد کرد که از یک سو نامه مصالحه جویانه و بسته پیشنهادی می فرستد و از سوی دیگر گروه تحت امرش ، دست به ربایش 16 مامور کشور دریافت کننده نامه و تیرباران دو تن از آنها می کند؟!
 در حالی که علاوه بر بسته 1+5 ، در نامه امضا شده توسط وزیر خارجه آمریکا ، که توسط سولانا به تهران آورده شد ،عزم این کشور برای مبارزه با تروریسم و گسترش امنیت در منطقه و نیز گفت و گو با ایران مورد تاکید قرار گرفته است ، گروه تحت الحمایه این کشور ، همزمان با رسیدن این نامه و بسته پیشنهادی ، اقدام به ربودن 16 مأمور ناجا کرد و پس از این که سولانا پاسخ گرمی از ایران نگرفت ، دو تن از این گروگانها توسط تروریست های گروه ریگی تیرباران شدند .
آنانکه صدای آمریکا (voa) را دلسوز این مردم میدانستند بشناسید دشمنانتان را، از خواب برخیزید
         
                               
به گزارش عصرایران ، پیش از این منابع امنیتی ایران ، مدارک و مستنداتی را به دست آورده اند که نشان می دهد آمریکا ، گروه عبدالمالک ریگی را ساپورت مالی و تسلیحاتی می کند .


روز گذشته ، این گروه با انتشار اطلاعیه ای ، خبر داد که دو تن از مأموران ناجا را تیرباران کرده و تهدید کرد که در صورت برآورده نشدن خواسته هایش ، بقیه گروگان ها را نیز به قتل خواهد رساند.

هر چند که ربودن این افراد در پی تحویل برادر ریگی از سوی پاکستان به ایران صورت گرفته
است ، اما با توجه به هماهنگی کامل این جریان با آمریکا و وابستگی کامل مالی  و  تسلیحاتی اش به این کشور، چنین عملیاتی و متعاقب آن تیرباران دو مأمور نیروی انتظامی ، نمی تواند بدون چراغ سبز آمریکایی ها باشد .

به نظر می رسد آمریکایی ها در حمایت از گروه ریگی در مقطع زمانی حاضر که بر اساس اخبار غیر رسمی به شهادت دو ایرانی منجر شده است ، دچار خطای محاسباتی شده اند زیرا این اتفاق آن هم در شرایطی که نامه و بسته پیشنهادی آنها در تهران در دست بررسی است (حتی اگر تصادفی هم باشد!) ، بی اعتمادی به طرف مقابل را به شدت تشدید می کند زیرا با این اقدامات تروریستی، این نگاه در ایران ایجاد می شود که چگونه می توان به کشوری اعتماد کرد که از یک سو نامه مصالحه جویانه و بسته پیشنهادی می فرستد و از سوی دیگر گروه تحت امرش ، دست به ربایش 16 مامور کشور دریافت کننده نامه و تیرباران دو تن از آنها می کند؟!

اگر آمریکا حسن نیت داشت ، از گروه تحت الحمایه خود می خواست که دستکم در مقطع زمانی کنونی از اقدامات خشونت بار خودداری کند .

البته تشدید حمایت آمریکا از تروریست ها ، صرفاً به ریگی منحصر نمی شود و اگر رویدادهای کمپ اشرف در عراق( محل استقرار منافقین) را نیز در روزها و هفته های گذشته مرور کنیم در خواهیم یافت که آمریکایی ها همچنان تمایل دارند مانند گانگسترها رفتار کنند و البته همانند جنتلمن ها مورد احترام واقع شوند!
منبع : عصرایران
/ 1 نظر / 11 بازدید
مهدی

از صلح مي‌گويند يا از جنگ مي‌خوانند؟! ديوانه‌ها آواز بي‌آهنگ مي‌خوانند گاهي قناريها اگر در باغ هم باشند مانند مرغان قفس دلتنگ مي‌خوانند كنج قفس مي‌ميرم و اين خلق بازرگان چون قصه‌ها مرگ مرا نيرنگ مي‌دانند سنگم به بدنامي زنند اكنون ولي روزي نام مرا با اشك روي سنگ مي‌خوانند اين ماهي افتاده در تنگ تماشا را پس كي به آن درياي آبي‌رنگ مي‌خوانند فاضل نظری