اختلاف میان اعضای اتحادیه اروپا درباره ایران بالا گرفته ‌است

مجله تایم:
اختلاف میان اعضای اتحادیه اروپا درباره ایران بالا گرفته ‌است

خبرگزاری فارس: یک مجله آمریکایی از اختلاف نظر میان اعضای اتحادیه اروپا درباره نحوه تعامل با ایران خبر داد و نوشت: اختلاف‌نظر میان اعضای اتحادیه اروپا در این باره بالا گرفته ‌است.

به گزارش فارس، مجله آمریکایی "تایم " در گزارش خود آورده‌ است: بحث در رابطه با چگونگی عملکرد اتحادیه اروپا در قبال ایران، اعضای این اتحادیه را در دو سوی مختلف قرار می‌دهد.
بنابه گزارش این مجله، "در حال حاضر انگلیس که از حمایت‌های فرانسه برخوردار است اعلام کرده که اتحادیه اروپا باید موضع سرسختانه‌ای را در قبال ایران اتخاذ کند و تمام سفرای خود را از تهران خارج کند. "
این گزارش می‌افزاید: این درحالی است که نمایندگان آلمان و ایتالیا در جایگاه بزرگترین شرکای تجاری ایران در اتحادیه اروپا کاملا خلاف این نظر را دارند و معتقدند که اتحادیه اروپا نباید اقدامی را انجام دهد که در پی آن مسیرهای ارتباط با ایران صدمه ببیند.
تایم در ادامه می‌نویسد: "فردریک راینفلت "، نخست وزیر سوئد که به تازگی کشورش ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را عهده دار شده، اعلام کرد که اروپا نباید ایران را از بقیه جهان جدا کند.
بریتانیا شب گذشته در نشست مدیران سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سوئد تلاش کرد تا 27 کشور این اتحادیه را مجاب کند تا در صورتی که ایران کارمند سفارت انگلیس در تهران را آزاد نکند یک ضرب‌الاجلی برای خارج کردن سفرای این اتحادیه از تهران تعیین شود. اما این تلاش انگلیس با شکست مواجه شد.
"کارل بیلدت " وزیر امور خارجه سوئد گفت: این خیلی زود است که یک ضرب‌الاجل نهایی تعیین شود.
وی افزود: کشورها قبل از افزایش فشار هنوز منتظر هستند که ببینند مقامات ایران چگونه واکنش نشان می‌دهند.
وزیر امور خارجه سوئد تصریح کرد: ما قدم به قدم در حال اتخاذ این [اقدام] هستیم.
همچنین خبرگزاری آمریکایی "آسوشیتدپرس " در گزارشی نوشت: چنانچه کشورهای عضو اتحادیه اروپا نسبت به برخورد شدید با ایران و نیز خارج کردن سفرای خود از این کشور اقدام کنند، شانس گفت‌وگو با تهران را به‌طور حتم از دست می‌دهند.
نشست دو روزه مدیران سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیروز در استکهلم آغاز شده است. در نشست این اتحادیه قرار است مدیران امور سیاسی اتحادیه به بحث در رابطه با مسائلی چون وضعیت ایران، افغانستان و پاکستان بپردازند.
چند روز پیش 9 نفر از کارمندان محلی سفارت انگلیس که در اغتشاشات و آشوب‌های اخیر نقش داشته‌اند، بازداشت شدند.
از این تعداد تاکنون 8 نفر آزاد شده‌اند و تنها یک نفر هنوز در بازداشت به سر می‌برد.
/ 1 نظر / 5 بازدید
بمب

نه خداییش انتظار داری با این رنگ فونت بتونم متن رو بخونم؟