دروغهای بزرگ ،ظلم بزرگ، فتنه بزرگ

 

هوالمحبوب

 

دروغهای بزرگ ،ظلم بزرگ، فتنه بزرگ

در سال گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی در یکی از خطبه‌های نماز جمعه تهران با اشاره به تخریب‌ها علیه دولت و ارتباط آن با انتخابات، از این که در جامعه "اخلاق بی‌انصافی" رواج پیدا کند به شدت ابراز نگرانی فرمودند.

موج تخریب آن چنان شتاب پیدا کرد که معظم‌له در جمع کارگزاران حج و در آستانه مراسم حج سال گذشته، نسبت به فتنه‌های در حال وقوع هشدار دادند. ایشان فرمودند:" این فضای بی‌بند و باری در حرف زدن و اظهار نظر علیه دولت، مسایلی نیست که خداوند به آسانی ازآن‌ها بگذرد. تفضلات و رحمت الهی تا زمانی است که مراقب گفتار، رفتار و عملکرد خود باشیم زیرا خداوند با ما خویشاوندی ندارد. اگر ظلمی شود و فتنه‌ای بر پا گردد، ظالم و غیر ظالم را در بر می‌گیرد." شاید آن روزها، فهم این ظلم و فتنه برای خیلی‌ها دشوار بود،لکن فضایی که امروز شکل گرفته است که برای اهل بصیرت که جای خود دارد، برای افراد عامی نیز با اندکی تامل، این ظلم در حال انجام و فتنه‌ی در پیش روی، قابل فهم و درک است.

اکنون جریانی که مافیای قدرت و ثروت را در پشت سر خود دارد برای چنگ زدن به کرسی ریاست، به حربه دروغ متوسل شده است. این حربه دروغ، چیزی جز متهم کردن رقیب به دروغ‌گویی برای اثبات دروغ‌های پی در پی خویش، نیست.  مناظره ه دو نفر از کاندیداهای ریاست جمهوری دوره دهم در شبکه سه سیما(میرحسین موسوی و کروبی)، نه مناظره دو رقیب با یکدیگر برای تشریح برنامه‌ها و نقد برنامه‌های یکدیگر، بلکه تلاشی همسو از سوی آن دو برای اثبات دروغگو بودن رقیب بود. این یک واقعیت تلخ در عملیات روانی است گفته می‌شود، افکار عمومی دروغ را به شرط تکرار می‌پذیرد، هر چند دروغ بزرگی باشد! طبیعی است که مردم منتظرپاسخ در مورد آنچه به کاندیدای رقیب غایب نسبت داده شد در فرصت قانونی در سیما هستند. اما در این مجال دو نکته‌ی کوتاه مورد اشاره قرار می‌گیرد:

نکته اول: یکی از مناظره کنندگان دیشب با تکرار ادعای تورم 25 درصدی در دولت کنونی ، رئیس جمهور را متهم کرد که در گزارش به مردم با نشان دادن نمودار حدود 5/16 درصد تورم، بازی با اعداد کرده و به آن‌ها دروغ گفته است‌. این در حالی است که تمامی بینندگان برنامه مناظره قبل شاهد بودندکه رئیس جمهور با اشاره به نرخ تورم در چهار سال گذشته، که یک سال آن تورم 25 درصدی را نشان می‌داد، به این نکته تاکید داشت "که میانگین تورم در دوره چهار ساله این دولت" 5/16 درصد بوده و این رقم از میانگین تورم در چهار سال اول دولت‌های گذشته پایین‌تر است.


نکته دوم: ادعای خط امامی بودن و آمدن به صحنه برای بازگردان ارزش‌های امام (ره) به جامعه است. این ادعا در حالی به عنوان یک دروغ بزرگ مطرح می‌شود که این جریان طی دوره‌ی اصلاحات از امام(ره) و تمامی ارزش‌های آن عزیز سفر کرده عبور کرده و رسماً اعلام کرد باید از این پس و با انجام اصلاحات در ایران، افکار و اندیشه‌های امام(ره) را در تاریخ مطالعه کرد. جالب است که این آقایان با تمرکز بر روی مشکلات اقتصادی و متهم کردن رئیس دولت به دروغگویی، آن چنان فضایی را ایجاد کرده‌اند که کسی را مجال فکر کردن به گذشته این جریان نباشد ، همان زمان که ارزش ستیزی و ارزش گریزی برای آنان به صورت یک رویه در آمده بود. به راستی چگونه این جریان می‌خواهد خط حضرت امام(ره) را زنده کند و در این ادعا صادق است، در حالی که عمده هواداران آن از قشرهای مرفه و شمال شهری بوده و در میان آنان کمتر از قشرهای محروم، مستضعف و کوخ نشین دیده می‌شود؟ اگر این ادعا درست است، چرا هواداران حامی در بخش‌های مرفه نشین برخی شهرها، شعار "آزادی اندیشه با روسری نمی‌شه" را به یک شعار اصلی و تکراری در تجمعات انتخاباتی خود تبدیل کرده‌اند؟ اگر این ادعا درست است، چرا ملی‌گراها، لیبرال‌ها، نهضت آزادی‌ها، امتی‌ها، بهائیان، حجتیه‌ ای‌ها و تمامی جریان‌های ضد انقلابی در این عرصه فعال شده و از او حمایت می‌کنند؟ و اگر این ادعا درست است چرا رسانه‌های خبری تمامی کشورهای دشمن و مخالف به صورت مرتب در اخبار، تحلیل‌ها و تغییرهای سیاسی خود رسیدن ایشان به قدرت را تامین کننده منافع خود ارزیابی می‌کنند؟آیا واقعاً امروز دشمن حاکم شدن خط امام(ره) در کشور ما را در جهت منافع خود می‌داند؟ این همان دروغ بزرگی است که باید تمام مردم مسلمان و انقلابی ایران به عمق آن پی برده و جلوی فتنه‌های در راه را بگیرند.

/ 0 نظر / 11 بازدید