عرفات دل..

 

سلام..عرفه یک هدیه است از طرف خدا برای بنده های دلتنگش برای آن هایی که خیلی شرمنده هستند،آنهایی که مدت هاست در تنهایی و سرگردانی دنبال یک روزنه امید بودند تا آرام و بی صدا اشک بریزند و به خدا بگویند که چقدر دنیا بر آنها سخت گرفته ، که چقدر دلشان شکسته و چقدر تنها هستند و چقدر سپاسگزارند که تا "عرفه" ،روز خوب خدا دوام آورده اند.

 


در هر گوشه و کناری عده ای گروهی و تنها نشستند و و به درگاه بی نیاز اعتراف می کنند و اشک حسرت می ریزند و شرمنده اند و می دانند که خداوند متعال همه حرف هایشان را خوب گوش میدهد و از یاد آوری سخن گهربار پیامبر اکرم غرق شور و شعف می شوند وقتی که فرمود : إنَّ اللَّهَ یُباهِی مَلائِکَتَهُ عَشِیَّةَ عَرَفةَ بِأهلِ عَرَفَةَ فَیَقولُ: اُنظُروا إلى‏ عِبادی أتَونی شُعثاً غُبراً؛خداوند در غروب عرفه نزد فرشتگانش به اهل عرفه مى‏بالد و مى‏گوید: «بندگانم را بنگرید! ژولیده و غبار آلود، نزد من آمده‏اند.»


و باز هم اشک می ریزند اشک شوق ،و از اینکه تصور می کنند خداوند متعال با آن عظمتش به بنده حقیری چون من و در چنین روزی مباهات می کند و به فرشتگان فخر می فروشد غرق شعف می شوند .

 


اینجاست که می نالند و تضرع می کنند که پروردگارا آیا من بنده ناسپاس و گستاخ لایق این همه عنایت و بخشش هستم ؟

 


آیا آن همه خطایی که از من سر زد و تو شاهد بودی و فرشتگانت دیدند و من شرم نکردم با اینکه می دانستم تو آنجا حضور داری و مرا می بینی چگونه به من می بالی و چگونه مرا می بخشی ؟؟؟


این جاست که باز صدای آسمانی محمد(صلی الله علیه و آله  و سلّم) را می شنود که به بندگان نا امید و شکّاک به رحمت بی منهتای خدا هشدار می دهد که مبادا در عرفه هم گناه کنید و از گناهکارترین افراد باشید به هوش باشید که خداوند متعال در همه حال رئوف به حال بندگان است و مهربان مخصوصا در روزی که خود وعده آمرزش و رحمت داده است..خلاصه در عرفه هرچه میخواهد دل تنگت بخواه..عرفه روز دعاست و بس..من و رفقام رو هم فراموش نکنید..

http://ehsanalikhanighabile.com

/ 1 نظر / 14 بازدید
منتظر

آمد غدیر و شد همه جا بانگ یا علی سر زد ندای وحی که باشد مولا علی آغاز شد ولایت و تابید نور حق پر زد همای رحمت و رویید نور حق بر اشک بی کسان ، دل حیدر کشد چو آه باشد نوای دل که «علی ولی الله» عید است بر امامت و گویم علی علی کامل شوم به نامش و جویم علی علی اگر اجازه بدی لینکتون کنیم پیغام بگذارید. یامهدی